22 червня 2026 року ecology@pdmu.edu.ua

         У межах Європейського тижня громадського здоров'я (EUPHW), який триває з 4 по 8 травня 2026 року, на кафедрі гігієни та екології ПДМУ відбувся круглий стіл, присвячений темі європейського рівня: «Інвестиції в стале здоров’я та благополуччя», ключовими аспектами заходів є вакцинація, ментальне, безпечне середовище та акцент на молодь, для формування культури здоров’я з дитинства.

         До обговорення долучились фахівці системи громадського здоров’я ДУ «Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України», науково-педагогічний колектив кафедри гігієни та екології і здобувачі вищої освіти факультету медичного 2 курсу 3 групи та факультету стоматологічного 2 курсу 4 групи.

         Під час заходу учасники наголосили, що інвестиції у громадське здоров’я – це не лише про фінанси та ресурси, а й про знання, наукові розробки та ефективну міжсекторальну взаємодію. Це інвестиції в майбутнє та стійкість нації. Окрему увагу приділили важливості поєднання наукового потенціалу кафедри гігієни та екології ПДМУ та практичного досвіду ДУ «Полтавського ОЦКПХ МОЗ», співпраця дозволяє впроваджувати сучасні наукові підходи, забезпечувати якісний лабораторний контроль стану довкілля та посилювати епідеміологічний нагляд.

         Генеральний директор ДУ «Полтавський ОЦКПХ МОЗ» Андрій Хайлов підкреслив, що громадського здоров'я виходить далеко за межі медичної системи та охоплює питання екології, освіти й якості життя, а об’єднання зусиль науки і практики є ключем до формування ефективної системи, орієнтованої на профілактику.

         За підсумками  круглого столу учасники підтвердили готовність до подальшої співпраці задля реалізації принципу «Здоров’я для всіх» на регіональному рівні.

         Формуємо здорове майбутнє вже сьогодні!